ULAŞIM

 • ESENBOĞA HAVALİMANI

  ESENBOĞA HAVALİMANI

  Esenboğa Havalimanı (IATA: ESB, ICAO: LTAC), Ankara’nın hizmet veren uluslararası havalimanıdır. Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. 1955 yılında hizmete girdi.
  Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada bulunduran ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği açısından ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Uluslararası Havalimanları Konseyi –Avrupa (ACI-Europe) 2009’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nı, “5-10 milyon yolcu” kategorisinde "en iyi havalimanı" seçmiştir.

  Point Hotel Ankara’ya uzaklık 34 km, 40 dk

 • TUNALI HİLMİ CADDESİ

  TUNALI HİLMİ CADDESİ

  Tunalı Hilmi Caddesi, Ankara'nın Çankaya ilçesine bağlı Kavaklıdere semtinde bulunan bir caddedir. Caddede mağazalar, restoranlar ve gençlerin daha çok ilgi duyduğu kafe tarzı işletmeler vardır. Ankara'da sosyal yaşamın önemli merkezlerinden sayılır. Tunalı Hilmi Caddesi, ismini TBMM üyesi Tunalı Hilmi Bey'den almaktadır. Kuğulu park da bu cadde üstündedir. Ünlü markaların mağazaları bulunur. Caddede trafik tek yönlüdür ve yoğundur.

  Point Hotel Ankara’ya uzaklık 7,7 km 15 dk

 • ANKARA METROSU

  ANKARA METROSU

  Ankara metrosu, Ankara'da hizmet veren metro sistemidir. Ankara Büyükşehir Belediyesi EGO Genel Müdürlüğü  tarafından işletilmektedir. İlk olarak 28 Aralık 1997'de Kızılay ↔ Batıkent güzergâhında faaliyete geçti. 12 Şubat 2014 tarihinde Batıkent ↔ OSB-Törekent hattı, 13 Mart 2014 tarihinde Kızılay ↔ Koru hattı, 5 Ocak 2017 tarihinde ise AKM ↔ Şehitler hattı hizmete açıldı. Sistemde toplam 42 istasyon bulunmaktadır. M1 hattı 16.661 km, M2 hattı 16.590 km, M3 hattı 15.360 km, M4 hattı ise 9.220 km uzunluğundadır. M5 hattının ise yapımı planlanmaktadır.

  Point Hotel Ankara’ya uzaklık 4 km 6 dk

 • KIZILAY

  KIZILAY

  Kızılay  Ankara'nın merkezinde bulunan Çankaya 'da bir semttir. Kızılay Merkez binasından almıştır. Konumu itibariyle ulaşımı çok kolay olan Kızılay'dan Ankara'nın her tarafına toplu taşıma araçlarıyla ulaşılabilir. Metro ve Ankaray'ın merkezi olan semtte dolmuş ve otobüs olanakları da vardır. Kızılay Ankara'nın kalbi konumundadır. Kültür, Eğlence alanları ve  aynı zamanda alışveriş merkezi de mevcuttur.

  Point Hotel Ankara’ya uzaklık 11 km 18 dk